Plaukų priežiūra namuose

Regis smulkmenos, bet jos padės Jums geriau pasirūpinti savo plaukais:

PLAUKŲ DŽIOVINIMAS. Karšta feno srovė ne tik džiovina, bet ir labai sausina plaukus. Jei fenu atkakliai darbuosiesi tol, kol plaukai bus visiškai išdžiūvę, turėk omeny – taip juos tik perdžiovinsi. Kur kas mažiau drėgmės plaukai praras jei džiovintuvą išjungsi kai jie bus dar truputėlį drėgni ir leisi baigti džiūti natūraliai.

ATŠALDYK. Jei plaukus ką tik išdžiovinai karšto oro džiovintuvu, lyginai ar garbanojai karštomis žnyplėmis, neskubėk formuoti šukuosenos ir jos sutvirtinti laku. Visų pirma palauk keliasdešimt sekundžių, kol plaukai atvės, ir tik tada tvirtink šukuoseną. Atšalę plaukai kris kur kas dailiau!

PLAUKŲ KRYPTIS. Kas vakarą pašukuok plaukus ne tik jų augimo, bet ir priešinga kryptimi. Tai aktyvuos kraujotaką galvos odoje, be to, papurens plaukus, jie kris dailiau ir labiau žvilgės.

PLAUKŲ SKLASTYMAS. Nusibodai pati sau? Nori akimirksniu pasikeisti? Pats paprasčiausias būdas tai padaryti – tiesiog pakeisti sklastymo vietą. Daugeliu atvejų pasikeitusi sklastymo vieta gali padėti paslėpti ataugančias kitos spalvos plaukų šaknis (jos taps nebe tokios pastebimos) ar net riebaluotus plaukus (ties sklastymo linija jie susiriebaluoja greičiausiai, tad pakeitus sklastymo vietą susiriebalavimo gali ir nebesimatyti).

SURIŠTI PLAUKAI. Ar begali būti paprastesnė ir praktiškesnė ilgaplaukių šukuosena, nei vadinamoji „arklio uodega“? Tiesa, kad ji atrodytų nepriekaištingai, teks dar kartą išmokti ją susirišti: suriši plaukus gumele, juos vos vos sudrėkini, tada perbrauki išilgai nenuskalaujamu plaukų balzamu suvilgytais pirštais ir truputėlį padžiovini fenu, šukuodama ir galiukus užriesdama apvaliu šepečiu. Baigusi džiovinti, plaukų galiukus dar perbrauk plaukų vašku suteptais pirštais.

PLAUKŲ PUTOS. Jei padauginsi plaukų formavimo putų, tavo šukuosena taps sunki ir sulipusi. Priežastis paprasta: viršutiniam plaukų sluoksniui tenka daugiausia putų, tad jis labiausiai ir nukenčia. Kad taip nenutiktų, pirma putomis išsitrink delnus, tada brauk ne nuo kaktos link sprando, o atvirkščiai, prieš plaukų auginimo kryptį. Ir tik dabar atsargiai paskirstyk priemonę šukomis ar šepečiu.

PLAUKŲ LAKAS. Niekada nepurkšk plaukų lako ant visos šukuosenos. Juo sutvirtink tik atskiras sruogas, nukreipusi lako srovę iš apačios į viršų. Tik taip lakas tavo šukuosenos nepriplos, neapsunkins plaukų.