Naudinga informacija

NAUDINGA INFORMACIJA

Plaukų,  plaukų priežiūra,  plaukų priežiūros priemonės,  kirpimas, šukuosena, plaukų dažai, plaukų dažymas

 

Visos moterys ir vyrai nori turėti sveikus ir gražius plaukus. Pas kai kuriuos plaukai gražūs iš prigimties, kiti kovoja dėl plaukų grožio naudodami įvairiausias plaukų priežiūros priemones. Tačiau net ir sveiki ir stori plaukai iš prigimties vis tiek reikalauja puoselėjimo ir rūpinimosi jais. Plaukai yra lepūs, todėl intensyvi plaukų priežiūra ir tinkamos plaukų priemones skirtos plaukų puoselėjimui gali Jums padėti turėti gražiai išpuoselėtus plaukus. Plaukų priežiūros priemonės šiuo metu yra smarkiai pažengusios į priekį ir turi tam tikrą suskirstymą: profesionali plaukų kosmetika ir plaukų priežiūra namuose. Kad ir kokia plaukų priežiūrą pasirinktumėte (ar profesionalios plaukų priežiūros priemonės ar plaukų kosmetika namuose) ji yra būtina Jūsų plaukų puoselėjimui ir grožiui. Tačiau kosmetika plaukams parenkama pagal Jūsų plaukų tipą ir Jūsų plaukų poreikius. Dažniausiai plaukų kosmetika skirstoma pagal naudojimo paskirtį plaukams:

 • plaukų šampūnai;
 • plaukų balzamai;
 • kaukė plaukams;
 • plaukų dažai;
 • aliejai plaukams;
 • serumas plaukams;
 • plaukų kremai;

 

Tačiau norint parinkti savo plaukams tinkama plaukų priežiūros produktą reikia pasirinkti sau tinkama produkto kategoriją. Plaukų šampūnai skirstomi į:

 • šampūnai nuo plaukų slinkimo;
 • šampūnai riebiems plaukams;
 • dažytų plaukų šampūnai;
 • dažomieji plaukų šampūnai;
 • natūralūs šampūnai;
 • šviesių plaukų šampūnai;
 • atstatantys bei regeneruojantys palukų būklę šampūnai;
 • plaukų spalvos išsaugojimo šampūnas;
 • vyriškos linijos šampunai;
 • trumpų plaukų šampūnai ir kt.

Taip pat pagal tokius pačius kriterijus pasirenkami plaukų kondicionieriai, plaukų balzamai bei plaukų kaukės bei kitos plaukų priežiūra palengvinančios priemonės.

Jau ne naujove, o kasdienybę mūsų tarpe tapo plaukų dažymas. Jis padeda mums pakeisti plaukų spalvą ar paryškinti plaukų grožį. Tačiau nereikia pamiršti, kad plaukų dažymas gali pakenkti plaukams. Ypač tai atliekant namų sąlygomis, nes atliekant tai ne profesionaliai, didesnė rizika ne tik gauti netinkamą spalvą, bet ir pakenkti jų būklei. Tad siūlyčiau palikti šį darbą profesionalams ir dažyti plaukus nuėjus į saloną, kur  bus naudojami profesionalios kokybės plaukų dažai, kuriuos parinks pagal Jūsų plaukų tipą, poreikius bei galimybes.

Kirpėja atlikdama plaukų dažymą parenka tam tikrą plaukų dažymo techniką, tai yra šaknų dažymas, visų plaukų dažymas, sruogelių dažymas, žilų plaukų dažymas, plaukų galiukų dažymas, ombre, baylage plaukų dažymas ar kt. Pagal tai profesionali kirpėja taip pat parenka plaukų dažus, kurie yra geriausi plaukų dažai Jūsų plaukams ir taip neleidžia pablogėti plaukų būklei. Šiuo metu žmonės vertina natūralumą ir itin populiarūs yra natūralūs plaukų dažai, plaukų dažai be amoniako, augaliniai plaukų dažai, nuplaunami plaukų dažai. Naudojant tokius dažus galimas plaukų dažymas nėščiosioms.

Profesionali plaukų dažų paletė praturtinta plaukų spalvos gausa. Taip pat profesionalių plaukų dažų spalvos yra maišomos tarpusavyje ir taip išgaunama dar didesnė plaukų dažų spalvų gama.

Tačiau, plaukams kenkia ne tik netinkamas plaukų dažymas, plaukų slinkimas, bet ir plaukų tiesinimas žnyplėmis, ilgalaikis plaukų tiesinimas, fenai plaukams, žnyplės plaukams. Todėl svarbu yra tinkamai parinktas plaukų kirpimas, nes trumpų plaukų kirpimas, Bob kirpimas, kare kirpimas reikalauja tiesių plaukų, todėl toks madingas kirpimas patogesnis tiesiems plaukams, nes kitokiu atveju tiesinamos garbanos. Dažnai taip karščiu paveikiamas plaukas atliekant tam tikrą šukuoseną: vestuvinė šukuosena, proginė šukuosena, vakarinė šukuosena, jaunosios šukuosena. Todėl tiesinant plaukus patartina naudoti plaukų priežiūros priemones apsaugančias nuo karščio, taip pat plaukų kaukes, plaukų kondicionierius. Tačiau, jeigu plaukų tiesinimas žnyplėmis tapo kasdienybe, Jūsų plaukų išsigelbėjimas tiesinimas keratinu arba plaukų laminavimas. Tai tam tikra plaukų priežiūra padedanti Jūsų šukuosena išlaikyti nepriekaištinga nuo mėnesio iki pusės metų! Nesvarbu ar Jūsų kirpimas kare, ar ilgų plaukų, ar trumpas kirpimas, Jūsų plaukai bus tiesūs ir apsaugoti! Todėl mylėkite ir rūpinkitės savo šukuosena dabar ir nelaukite kol Jūsų plaukai bus pažeisti! Nežinodami kaip tai padaryti tinkamai Jums padės profesionalių stilistų pagalba!

 

Regis smulkmenos, bet jos padės Jums geriau pasirūpinti savo plaukais:

 

PLAUKŲ PLOVIMAS. Kodėl mėnesį naudotas plaukų šampūnas ir kondicionierius staiga tampa mažiau veiksmingi? Anaiptol ne todėl, kad plaukai prie jų pripranta. Priemonių poveikis susilpnėja, nes ne visada trinkdama galvą juos kruopščiai išskalauji, taigi jų dalelės nusėda ant plauko paviršiaus, apsunkę plaukai ima sparčiau riebaluotis, atrodo negražiai nukarę. To tikrai išvengtum jei kartą per mėnesį išskalautum plaukus obuolių acto tirpalu (2 š. acto 1 l vandens).

PLAUKŲ DŽIOVINIMAS. Karšta feno srovė ne tik džiovina, bet ir labai sausina plaukus. Jei fenu atkakliai darbuosiesi tol, kol plaukai bus visiškai išdžiūvę, turėk omeny – taip juos tik perdžiovinsi. Kur kas mažiau drėgmės plaukai praras jei džiovintuvą išjungsi kai jie bus dar truputėlį drėgni ir leisi baigti džiūti natūraliai.

ATŠALDYK. Jei plaukus ką tik išdžiovinai karšto oro džiovintuvu, lyginai ar garbanojai karštomis žnyplėmis, neskubėk formuoti šukuosenos ir jos sutvirtinti laku. Visų pirma palauk kelias minutes, kol plaukai atvės, ir tik tada tvirtink šukuoseną. Atšalę plaukai kris kur kas dailiau!

PLAUKŲ KRYPTIS. Kas vakarą pašukuok plaukus ne tik jų augimo, bet ir priešinga kryptimi. Tai aktyvuos kraujotaką galvos odoje, be to, papurens plaukus, jie kris dailiau ir labiau žvilgės.

PLAUKŲ SKLASTYMAS. Nusibodai pati sau? Nori akimirksniu pasikeisti? Pats paprasčiausias būdas tai padaryti – tiesiog pakeisti sklastymo vietą. Daugeliu atvejų pasikeitusi sklastymo vieta gali padėti paslėpti ataugančias kitos spalvos plaukų šaknis (jos taps nebe tokios pastebimos) ar net riebaluotus plaukus (ties sklastymo linija jie susiriebaluoja greičiausiai, tad pakeitus sklastymo vietą susiriebalavimo gali ir nebesimatyti).

SURIŠTI PLAUKAI. Ar begali būti paprastesnė ir praktiškesnė ilgaplaukių šukuosena, nei vadinamoji „arklio uodega“? Tiesa, kad ji atrodytų nepriekaištingai, teks dar kartą išmokti ją susirišti: suriši plaukus gumele, juos vos vos sudrėkini, tada perbrauki išilgai nenuskalaujamu plaukų balzamu suvilgytais pirštais ir truputėlį padžiovini fenu, šukuodama ir galiukus užriesdama apvaliu šepečiu. Baigusi džiovinti, plaukų galiukus dar perbrauk plaukų vašku suteptais pirštais.

PLAUKŲ PUTOS. Jei padauginsi plaukų formavimo putų, tavo šukuosena taps sunki ir sulipusi. Priežastis paprasta: viršutiniam plaukų sluoksniui tenka daugiausia putų, tad jis labiausiai ir nukenčia. Kad taip nenutiktų, pirma putomis išsitrink delnus, tada brauk ne nuo kaktos link sprando, o atvirkščiai, prieš plaukų auginimo kryptį. Ir tik dabar atsargiai paskirstyk priemonę šukomis ar šepečiu.

PLAUKŲ LAKAS. Niekada nepurkšk plaukų lako ant visos šukuosenos. Juo sutvirtink tik atskiras sruogas, nukreipusi lako srovę iš apačios į viršų. Tik taip lakas tavo šukuosenos nepriplos, neapsunkins plaukų.