Plaukų priežiūra šaltuoju žiemos sezonu

Šaltos ir ilgos žiemos metu plaukai yra pažeidžiami ir silpni. Šaltas vėjas, speigas, temperatūrų kaitos. Staiga sumažėjus temperatūrai lauke, šildymas patalpose bei sausas oras, alina mūsų plaukus. Todėl šaltuoju metų laiku reikėtų lauke nešioti kepurę, skrybėlę ar gobtuvą, nes jau nuo +3°C temperatūros ir žemiau, plaukams reikia apsaugos.

Plaukai atspindi mūsų kūną. Todėl norint, kad Jūsų plaukai atrodytų sveiki, Jums reikia pastiprinti organizmą iš vidaus. Žiema organizmui trūksta vitaminų, todėl reikia pasirūpinti sveika mityba, valgyti daugiau daržovių, vaisių, kuriuose gausu vitaminų. Taip pat yra krūva vitaminų kompleksų, kurie skirti specialiai plaukų ir nagų augimui. Plaukus sustiprinsite vartodami A, B, C, E, F grupės vitaminus bei valgydami produktus, turinčius geležies, cinko, kalcio, magnio, jodo.

Šaltuoju metų laiku kraujagyslės susiaurėja, sulėtėja kraujotaka , todėl galvos oda ir plaukai pakankamai neaprūpinami gyvybiškai svarbiomis medžiagomis. Tam, kad suaktyvintume sulėtėjusią plauko folikulės kraujotaką, rekomenduojama masažuoti galvos odą. Tai galite atlikti kiekvieno plovimo metu. Plovimo metu švelniai masažuokite galvos odą pirštų galiukais 2-3 minutes. Tai padidina kraujo tekėjimą į odą ir teigiamai skatina plaukų augimą.

Nepamirškite apie padidinto maitinimo plaukų priežiūros priemones. Palepinkite plaukus specialiomis kaukėmis, kurias pasirinkite specialiai pagal savo plaukų tipą ir galvos odą. Žiemą rinkitės ne drėkinamąsias, bet maitinamąsias plaukų priežiūros priemones. Taip plaukas bus pamaitintas ir apsaugotas nuo šalčio. Maitinamąsias kaukes reikėtų naudoti bent kartą per savaitę. Be to, būtina kiekvieno plovimo metu naudoti kondicionierių. Žiemos metu plaukai tampa sausesni, įsielektrinę, todėl nepamirškite ant sausų plaukų tepti plaukų aliejuko. Jis ne tik glotnina plaukus, bet ir daro juos švelnesnius bei apsaugo nuo šaltos temperatūros.

Patartina galvą trinkti ne karštu, o vėsesniu vandeniu, nes karštas vanduo džiovina galvos odą ir plaukus. Kai trenkate galvą, perplaukite plaukus šaltu vandeniu, tai suteiks jiems blizgesio. Nerekomenduojama naudoti karštą plaukų džiovintuvą ir karštas plaukų sukimo ar tiesinimo priemones. Tačiau jei skubiai turite išsidžiovinti plaukus karšto oro srove, nepamirškite jų patepti ar apipurkšti balzamu, o plaukų džiovintuvą laikykite toliau nuo galvos. Taip pat nerekomenduojama išeiti į šaltą orą šlapia galva. Taip ne tik rizikuojate susirgti peršalimo ligomis, bet ir pakenkti plaukams. Staigūs temperatūros pokyčiai neigiamai veikia galvos odą ir plaukus, nes drėgni plaukai greitai sušąla ir ima lūžinėti.

Taip pat atkreipkite dėmesį į savo naudojamus šepečius, nes jų sudėtis ir jų naudojimas turi įtakos galiukų skilinėjimui. Netaisyklingas plaukų šukavimas gali sukelti mechaninį plaukų slinkimą bei skilinėjimą. Todėl smarkiai susivėlusius plaukus šukuokite atsargiai, netemkite jų. Šukuoti pradėkite nuo galų. Jei sunkiai šukuojasi papurškite nenuplaunamu kondicionieriumi arba patepkite aliejuku.

Sulaukus pavasario reikia atgaivinti plaukus. Todėl rekomenduojama pakirpti plaukų galiukus, nes po žiemos jie tampa sausesni ir skeldi. Tam, kad nepažeistų sveiko plauko būtina juos patrumpinti.